Forum Praktyków Partycypacji

5 i 6 czerwca w Lublinie odbyło się 4. Forum Praktyków Partycypacji, czyli spotkanie osób aktywnie zaangażowanych w tematykę partycypacji obywatelskiej,  posiadających wiedzę i doświadczenie w realizacji różnych procesów partycypacyjnych.

Organizując Fora chcemy umożliwić praktykom partycypacji poznanie innych osób zajmujących się tą tematyką, stworzyć przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń, wzajemnego poszerzania wiedzy. Chcemy przyczyniać się do poprawy jakości procesów partycypacyjnych oraz utworzenia środowiska osób zajmujących się partycypacją, wspierających się merytorycznie i wzajemnie motywujących w organizacji własnych przedsięwzięć.

Tym razem wydarzenie organizowaliśmy wspólnie z Urzędem Miasta Lublin, a spotkaliśmy się we wspaniałych wnętrzach Centrum Spotkania Kultur. Uczestniczyło w nim 230 osób z różnych części Polski oraz Ukrainy.

Więcej informacji o wydarzeniu: http://partycypacjaobywatelska.pl/forum

Już niebawem opublikujemy materiały filmowe podsumowujące tegoroczne Forum, a na razie dzielimy się z Wami filmikiem, przygotowanym przez Wojciecha Dorosza, w którym kilkoro uczestników podpowiada jak zniechęcić obywateli do udziału w konsultacjach społecznych i innych procesach partycypacyjnych: