Wyłącz ego. Zrozum drugiego

Orange Polska we współpracy z norweskim Nansen Center for Peace and Dialogue oraz polskimi partnerami, w tym Stocznią, rozpoczęło inicjatywę „Wyłącz ego. Zrozum drugiego”. Składają się na nią profesjonalne szkolenia z rozwiązywania konfliktów. Zgłoszenia do udziału w można składać do 13 lipca.

W trakcie szkolenia uczestnicy i uczestniczki poznają metodę opracowaną przez norweski ośrodek, który od ponad 20 lat pomaga społecznościom z całego świata, wspierając procesy pokojowe m.in. na Bałkanach, w Norwegii, Ukrainie, Afganistanie, Kolumbii i Kenii.

Dla kogo szkolenie?

Do udziału w szkoleniach organizatorzy zapraszają osoby, które aktywnie działają na rzecz lokalnych społeczności – w ramach fundacji, stowarzyszeń czy innych organizacji. Dzięki nowym umiejętnościom będą mogły pomóc swojemu otoczeniu rozwiązywać konflikty poprzez dialog oparty na otwartości na drugiego człowieka i na poszanowaniu różnic.

– Bardzo nam zależy, aby umiejętności, jakie uczestnicy szkolenia zdobędą, zostały rzeczywiście wykorzystane, by przełożyły się na lepszą współpracę, zrozumienie i harmonijny rozwój społeczności, w których żyją i pracują na co dzień. Dlatego przy wyborze kandydatów bardzo ważnym kryterium będzie ich motywacja, pomysł na wykorzystanie nowych kompetencji – powiedział Konrad Ciesiołkiewicz, dyrektor komunikacji korporacyjnej i CSR w Orange Polska. – W lokalnych społecznościach drzemie wielka siła. Dowiodły tego także nasze programy społeczne, takie jak Pracownie Orange w małych miejscowościach. Nasz nowy projekt oferuje lokalnym liderom konkretne narzędzie, które może pomóc jeszcze lepiej wykorzystać ten potencjał – dodaje.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenia do udziału w szkoleniu można wysyłać do 13 lipca poprzez ten formularz. Komisja wybierze 50 uczestników.

Kiedy odbędą się szkolenia?

Pierwszy etap szkoleń odbędzie się: 20-24 sierpnia i 5-9 września. To są terminy do wyboru – każdy z uczestników/uczestniczek wybiera ten mu/jej bardziej pasujący.

Co trzeba wiedzieć?

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale po stronie uczestnika jest zapewnienie sobie dojazdu i noclegów w Warszawie. Organizatorzy mogą zapewnić bezpłatny nocleg w hotelu dla części uczestników szkolenia – żeby uzyskać takie wsparcie, trzeba wysłać mejl na adres [email protected].

UWAGA: Osobom zajmującym się tematem partycypacji obywatelskiej Stocznia może zaoferować jeszcze dodatkowe wsparcie (sfinansowanie dojazdu i noclegów) – aby je uzyskać, należy skontaktować się bezpośrednio z zespołem Stoczni – [email protected].

Szkolenia będą prowadzić eksperci z Nansen Center for Peace and Dialogue w języku angielskim. Dlatego ważne jest, by uczestnicy komunikowali się po angielsku, ale nie jest wymagana biegłość językowa.

Organizatorzy

Inicjatywa „Wyłącz ego. Zrozum drugiego” jest prowadzona w partnerstwie z norweskim Nansen Center oraz rodzimymi organizacjami, między innymi: Pracownią Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, Fundacją Szkoła Liderów, Laboratorium Więzi, ThinkTank i CSRinfo.

Więcej informacji

Wszystkie szczegóły dotyczące inicjatywy, szkoleń i rekrutacji można znaleźć na stronie zrozumdrugiego.pl.