Zwycięstwo pierwszej leśnej szkoły

Pierwsza leśna szkoła w Polsce, czyli pomysł zgłoszony przez Fundację trzy czte ry z Białegostoku, wygrała główną nagrodę w konkursie „Zmieniaj Świat. Budimex 50 lat”. Stocznia była jednym z patronów konkursu.

5 września na Uniwersytecie SWPS w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu, w czasie której przedstawiciele trójki finalistów prezentowali przed jury swoje pomysły.

Dzięki nagrodzie w wysokości 500 tys. zł Fundacja trzy czte ry stworzy szkołę, w której zajęcia będą odbywać się w lesie przez cały rok, bez względu na pogodę.

Druga nagroda (w wysokości 45 tys. zł na cele statutowe) trafi do Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca z Gdyni, które zgłosiło pomysł ogrodu terapeutyczno-edukacyjnego Biofilia. Autorzy chcą stworzyć całoroczny ogród tropikalny, umożliwiający pacjentom oraz ich bliskim stały kontakt z przyrodą – kwitnącymi roślinami, różnobarwnymi motylami, mrówkami parasolowymi. To ten pomysł wygrał też nagrodę specjalną (20 tys. zł), przyznawaną przez internautów.

Trzecia nagroda ( 35 tys. zł na cele statutowe) trafiła do Fundacji Habitat for Humanity Poland, które zgłosiła pomysł Centrum ReStore, czyli innowacyjnego miejsca aktywności lokalnej na warszawskiej Pradze działającego zgodnie z ideami gospodarki cyrkularnej, z uwzględnieniem m.in. systemu odbioru używanych mebli i sprzętów od mieszkańców i biznesu, otwarte międzypokoleniowe pracownie rzemieślnicze i edukacyjne oraz sklep charytatywny.

Konkurs odbył się z okazji 50-lecia istnienia firmy Budimex, a jego organizatorem był Task Force Consulting.

Więcej informacji: https://zmieniajswiatbx50.pl

fot. materiały organizatora