Zapraszamy na Innowacyjny szybkowar

Zapraszamy serdecznie do udziału w „Innowacyjnym szybkowarze” – dwudniowym spotkaniu poświęconym innowacjom społecznym i pomysłom na ich poszukiwanie w obszarze usług opiekuńczych dla osób zależnych. Wydarzenie odbędzie się 2 i 3 października w Warszawie.

18 września rusza kolejny nabór do Inkubatora pomysłów, w ramach którego wspólnie z naszymi partnerami szukamy i pomagamy w rozwoju pomysłów na nowatorskie produkty i usługi kierowane do osób zależnych ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność i ich opiekunów.

Innowacyjny szybkowar to spotkanie, które mu towarzyszy i pomaga przygotować się do udziału w Inkubatorze.

Co się będzie działo?

W trakcie spotkania będziemy wspólnie szukać odpowiedzi m.in. na pytania:

  • Po czym poznać, że innowacja społeczna naprawdę jest innowacją?
  • Gdzie i jak szukać nowatorskich rozwiązań odpowiadających na autentyczne społeczne wyzwania?
  • Jakie pomysły mogłyby wspomóc w polskich warunkach działania skierowane do osób zależnych, potrzebujących wsparcia z racji różnych typów zależności (np. wieku, niepełnosprawności, stanu zdrowia)?

Pierwszy dzień (poniedziałek, 2 października) poświęcimy przede wszystkim dyskusjom, wymianie doświadczeń i inspiracji na temat innowacji społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na jakość życia osób zależnych i ich opiekunów.Drugiego dnia (wtorek, 3 października) zaprosimy Państwa do udziału w sesji projektowej, w trakcie której będziemy pracować nad prototypami rozwiązań, które mogłyby pomoc w odpowiedzi na konkretne potrzeby różnych grup osób zależnych. Będzie to też okazja, by w praktyce poznać proste narzędzia pomocne w generowaniu i dopracowywaniu pomysłów na nowe rozwiązania, które mogą okazać się w przyszłości przydatne w poszukiwaniach odpowiedzi na wyzwania, z którymi mierzycie się Państwo w swoich działaniach.Do kogo w sposób szczególny kierujemy nasze zaproszenie?

Do udziału w Szybkowarze zapraszamy osoby pracujące w obszarze usług opiekuńczych i pomocy społecznej lub związane w inny sposób z tym tematem (m.in. pracowników instytucji publicznych, działaczy organizacji pozarządowych, badaczy itd.) oraz osoby niezwiązane z tym obszarem, ale zainteresowane poszukiwaniem i projektowaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze usług społecznych.

Więcej informacji o spotkaniu i sposobie zgłaszania się

Innowacyjny szybkowar to element projektu „Innowacje na ludzką miarę”, który realizujemy w partnerstwie z Gminą Miasta Gdynia, Miastem stołecznym Warszawa oraz ECORYS Polska Sp. z o.o i który jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

FE_Wiedza_Edukacja_Rozwoj_rgb