Nie ma, że się nie da

logo nie ma, że się nie da

Od wielu tygodni społeczności lokalne mierzą się z niesieniem pomocy osobom, które w ostatnim czasie przybyły do Polski z Ukrainy. Szukają pomysłów, łączą zasoby, działają. Wiele z inicjatyw już znalazło skuteczne rozwiązania i udowodniło, że „Nie ma, że się nie da”.

Tak właśnie nazwaliśmy cykliczne, cotygodniowe spotkania online, podczas których wymieniamy się sprawdzonymi sposobami wsparcia uchodźców i uchodźczyń, ucząc się od siebie nawzajem w tej dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Wspólnie szukamy różnych sposobów, dobrych praktyk i rozwiązań dla konkretnego wyzwania.

Dotychczasowe spotkania dotyczyły:

 1. opieki nad dziećmi z Ukrainy w wieku 0-6 lat – na przykładzie programu SPYNKA Fundacji Rozwoju Dzieci
  Zobacz nagranie i podsumowanie
 2. edukacji szkolnej dzieci z Ukrainy przebywających w Polsce – na przykładzie Ukraińskiej Szkoły w Warszawie SzkoUA oraz Szkoły Podstawowej nr 221 w Warszawie
  Zobacz nagranie i podsumowanie
 3. działań prowadzonych przy granicy PL/UA – na przykładzie Stewardess Pokoju oraz działań Fundacji Folkowisko |
  Zobacz nagranie i podsumowanie
 4. koordynacji działań pomocowych na szczeblu lokalnym – na przykładzie Lublina i Niepołomic
  Zobacz nagranie i podsumowanie
 5. wsparcia w przygotowaniu do podejmowania pracy – na przykładzie inicjatyw Damy radę Fundacji Mamo pracuj! oraz Punktu Informacji Zawodowej dla Cudzoziemców prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych

Dołącz do nas!
Spotkania odbywają się co wtorek w godz. 12.00-13.30. Zachęcamy do zapisania się na nasz newsletter – wysyłamy w nim podsumowania poszczególnych spotkań oraz zapraszamy na kolejne: https://forms.gle/Wubtq3Ma2jTRoXuJ9.

Cykl odbywa się w ramach projektu Katalizator innowacji społecznych, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

belka logotypy Unia Europejska, flaga Polski oraz logo EFS