Zaproszenie na debatę „Dwa Brzegi. Dlaczego tak trudno nam ze sobą rozmawiać na kontrowersyjne społeczne tematy?”

Dlaczego coraz mocniej zamykamy się w tzw. bańkach informacyjnych i nie potrafimy przez to normalnie ze sobą rozmawiać? Dlaczego różnice w światopoglądzie czy w preferencjach politycznych sprawiają, że pozwalamy sobie na wzajemną pogardę, hejt i poczucie wyższości wobec „tych z obcego plemienia”? Dlaczego odbieramy godność innym tylko dlatego, że się z nimi nie zgadzamy?

Zapraszamy na debatę „Dwa Brzegi. Dlaczego tak trudno nam ze sobą rozmawiać na kontrowersyjne społecznie tematy?”, podczas której zaproszeni eksperci i ekspertki spróbują udzielić odpowiedzi na powyższe pytania.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 23 października 2023 r. w godz. 18:00-20:00 w „Marzycielach i Rzemieślnikach. Domu Innowacji Społecznych” przy ul. Brackiej 25 w Warszawie. Wstęp wolny.

W roli panelistów i panelistek dyskusji wystąpią m.in.:

  • Jakub Wygnański, prezes Fundacji Stocznia
  • prof. Marek Kochan, Uniwersytet SWPS
  • dr Katarzyna Bąkowicz, Uniwersytet SWPS
  • Konrad Piasecki, redaktor współpracujący z największymi mediami w Polsce
  • Wawrzyniec Smoczyński, Fundacja Nowej Wspólnoty.

Debata odbędzie się tuż po wyborach parlamentarnych, co sprawi, że nie da się uniknąć rozmowy o antagonizującej kampanii wyborczej. Organizatorzy chcą ten temat potraktować szerzej i uwzględnić kwestie światopoglądowe w kontrowersyjnych tematach w debacie publicznej, jak m.in. sytuacja osób LGBT, aborcja, zmiany klimatu, i inne.

Spotkanie organizuje (przy wsparciu Stoczni) Instytut Dyskursu i Dialogu, który jest grantobiorcą programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy.