Zdrowie bez barier – rusza 3. edycja Akademii polityki publicznej

Jeśli Wasza organizacja działa na rzecz dostępności, a szczególnie dostępności ochrony zdrowia dla osób z niepełnosprawnościami, zapraszamy Was do programu prowadzonego przez Fundację Stocznia. Akademia polityki publicznej „Mów do rzeczy” to okazja do rozwijania kompetencji rzeczniczych, budowania partnerstw i wpływania na polityki publiczne. Zapraszamy do udziału!

Tematem trzeciej edycji Akademii jest dostępność ochrony zdrowia. Do udziału zapraszamy organizacje działające na rzecz dostępności, z naciskiem na stworzenie bardziej dostępnej ochrony zdrowia, z której na równych zasadach mogą korzystać osoby o szczególnych potrzebach i z różnymi rodzajami niepełnosprawności – ruchowymi, sensorycznymi, intelektualnymi czy związanymi z neuroróżnorodnością.

Co oferujemy?

Akademia to kompleksowy program szkoleniowo-sieciujący, dzięki któremu Wasza organizacja zdobędzie wiedzę, rozwinie kluczowe kompetencje rzecznicze i przekuje pomysły na konkretne działania dla zmiany polityk publicznych.

Akademia oferuje m.in.:

  • warsztaty i szkolenia prowadzone przez ekspertów i ekspertki oraz praktyków i praktyczki z zakresu polityk publicznych i działań rzeczniczych (z naciskiem na doświadczenie w obszarze promowania dostępności i zabezpieczania praw osób z niepełnosprawnościami);
  • praktyczną wiedzę na temat tego, o co i na jakich etapach procesów decyzyjnych i legislacyjnych warto zabiegać na poziomie centralnym, regionalnym lub w komunikacji z lokalnym posłem czy posłanką;
  • szkolenia na temat komunikacji i wykorzystywania danych w działaniach rzeczniczych, tak aby zainteresować społeczeństwo, dziennikarzy i polityków swoimi postulatami;
  • spotkania z kluczowymi osobami, które warto uwzględniać w działaniach rzeczniczych: okazja do rozmowy z osobami ze świata polityki, instytucji państwowych czy mediów;
  • sieciowanie, wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie pomiędzy osobami z różnych organizacji;
  • indywidualne wsparcie – możliwość skorzystania z szytego na miarę doradztwa ekspertów i ekspertek m.in. w zakresie procesu stanowienia prawa, tworzenia planów rzeczniczych, wykorzystania danych czy komunikacji;

Harmonogram

Zaplanowaliśmy trzy dwudniowe, stacjonarne zjazdy warsztatowo-szkoleniowe. Łącznie uczestnicy i uczestniczki skorzystają z ponad 40 godzin intensywnych zajęć oraz będą mogli wziąć udział w dodatkowych szkoleniach i webinarach.

Terminy zjazdów (konkretne daty już wkrótce!)

  • Zjazd 1: między 23 a 25 kwietnia 2025
  • Zjazd 2: między 19 a 25 maja 2025
  • Zjazd 3: między 9 a 15 czerwca 2025

Udział w Akademii polityki publicznej jest bezpłatny. Spotkania odbywać się będą pod Warszawą (zapewniamy transport z Warszawy na miejsce i z powrotem). Gwarantujemy noclegi, wyżywienie, pokrycie kosztów podróży oraz dostosowanie się do szczególnych potrzeb osób uczestniczących, w tym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Spotkania będą się odbywać w ośrodku dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy i uczestniczki biorący udział w Akademii otrzymają certyfikat – zaświadczenie o uczestniczeniu w szkoleniach.

Bądźcie częścią zmiany!

Zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych (członków i członkinie zarządu, pracowników i pracowniczki lub wolontariuszy i wolontariuszki)  – maksymalnie po 2 osoby z jednej organizacji.

Zapisy przyjmujemy do 9 kwietnia 2025 do końca dnia poprzez formularz dostępny na stronie (możecie przejrzeć i wrócić do uzupełnienia odpowiedzi, jeśli nie zamkniecie okna przeglądarki) lub telefoniczne pod numerem +48 606 726 884. Każda osoba zainteresowana uczestnictwem jest proszona o indywidualne zgłoszenie (ocenie będą podlegać zgłoszenia poszczególnych kandydatów/ek).

Więcej informacji znajdziecie na stronie programu.

***

Projekt Mów do rzeczy – kompleksowa edukacja i wsparcie organizacji w zakresie wpływania na polityki publiczne i prowadzenia działań rzeczniczych współfinansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-27.