Jaki plac zabaw przy ulicy Baśniowej? Konsultacje społeczne

Jaki plac zabaw przy ulicy Baśniowej? Konsultacje społeczne

Koordynatorka: Agata Bluj

Jaki plac zabaw przy ulicy Baśniowej?

Wspólnie z architektami krajobrazu prowadziliśmy konsultacje społeczne dotyczące modernizacji placu zabaw przy ulicy Baśniowej na warszawskiej Ochocie.

Podczas konsultacji wspólnie z mieszkańcami (dziećmi, ich opiekunami i wszystkimi zainteresowanymi) zastanawialiśmy się, jak zaprojektować zaniedbany obecnie plac zabaw przy ulicy Baśniowej na warszawskiej Ochocie.

Chcieliśmy zebrać opinie użytkowników na temat tego, co ich zdaniem warunkuje przyjazną i bezpieczną przestrzeń zabawy. W tym celu zorganizowaliśmy:

  • dwa spotkania warsztatowe (diagnostyczne i projektowe),
  • dwa punkty konsultacyjne (diagnostyczny i zbierający uwagi do wstępnego projektu placu zabaw).

Mieszkańcy  mieli także możliwość przekazania nam swoich uwag drogą mejlową.

W ramach akcji promocyjnej umieściliśmy różne treści zachęcające mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach w przestrzeni placu – m.in. tabliczki informujące o konsultacjach oraz wystawę prac plastycznych przedstawiających wymarzony plac zabaw autorstwa dzieci z okolicznych przedszkoli.

Zebrane w trakcie konsultacji informacje posłużyły projektantom do przygotowania koncepcji zagospodarowania placu zabaw, który zaprezentowaliśmy na spotkaniu podsumowującym.

Raport z konsultacji jest dostępny tutaj.

Konsultacje społeczne prowadziliśmy wspólnie z architektami z pracowni Kształtownia.pl na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Projektanci odpowiadali także za przygotowanie koncepcji modernizacji placu zabaw.

Czas realizacji: wrzesień–listopad 2018 r.
Koordynatorka: Agata Bluj
Zespół projektu po stronie Stoczni: Agata Bluj, Damian Jaworek, Paweł Sielczak