Po kolei: dziedzictwo na trasach podwarszawskich linii kolejowych

Po kolei: dziedzictwo na trasach podwarszawskich linii kolejowych

Koordynator: Jan Wiśniewski

Po kolei

W ramach projektu „Po kolei” razem z grupą wolontariuszy zorganizowaliśmy cykl wycieczek krajoznawczo-badawczych, podczas których zbieraliśmy materiał do wspólnego tworzenia bazy wiedzy wiedzy oraz przewodnika.

Ruszyliśmy pociągami do miejsc bliskich i ciekawych, ale często nieznanych i niedocenianych – podwarszawskich miejscowości znajdujących się trasach linii kolejowych. Na miejscu zwiedzaliśmy, poznawaliśmy, fotografowaliśmy i tworzyliśmy opisy. Ale przede wszystkim rozmawialiśmy z ludźmi – „świadkami historii”, którzy pamiętają, jak każde z miejsc wyglądało w przeszłości oraz pasjonatami, którzy na co dzień́ zajmują się opieką i promocją lokalnych mniej lub bardziej znanych atrakcji.

Po powrocie wolontariusze włączyli się do wspólnej pracy nad zebranym materiałem – porządkowania materiałów oraz pisania tekstów do publikacji, która została wydana w formie elektronicznej.

Projekt realizowaliśmy wspólnie z inkubowanym w Stoczni Towarzystwem Krajoznawczym Krajobraz.

Czas trwania: maj – listopad 2016
Koordynator projektu: Jan Wiśniewski
Wolontariusze: Ewa Łukawska, Ewelina Połeć, Wanda Klenczon, Julia Krzesicka, Maria Kubacka-Świątek, Romain Su, Jan Król, Maria Rościszewska, Agnieszka Jachowicz, Rafał Janik, Magdalena Tkaczuk, Paulina Olszak, Anna Wiśniewska, Natalia Pazio

Projekt był dofinansowany w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wolontariat dla dziedzictwa oraz ze środków m.st. Warszawa.

logotyp miasto stołeczne warszawa