Jakość życia na osiedlu przy ul. Zamenhofa i Opata Hackiego w Gdyni. Podsumowanie badania opinii  mieszkańców Osiedla

Autorzy: Maria Nowak, Łukasz Ostrowski, Katarzyna Starzyk-Durbacz

Pobierz
  • array(21) { ["ID"]=> int(1916) ["id"]=> int(1916) ["title"]=> string(16) "FINAL_raport_ZOH" ["filename"]=> string(18) "FINALraportZOH.pdf" ["filesize"]=> int(5333498) ["url"]=> string(69) "https://stocznia.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/FINALraportZOH.pdf" ["link"]=> string(167) "https://stocznia.org.pl/publikacje/jakosc-zycia-na-osiedlu-przy-ul-zamenhofa-i-opata-hackiego-w-gdyni-podsumowanie-badania-opinii-mieszkancow-osiedla/final_raport_zoh/" ["alt"]=> string(0) "" ["author"]=> string(1) "2" ["description"]=> string(0) "" ["caption"]=> string(0) "" ["name"]=> string(16) "final_raport_zoh" ["status"]=> string(7) "inherit" ["uploaded_to"]=> int(1693) ["date"]=> string(19) "2022-02-15 14:57:22" ["modified"]=> string(19) "2022-02-15 14:57:22" ["menu_order"]=> int(0) ["mime_type"]=> string(15) "application/pdf" ["type"]=> string(11) "application" ["subtype"]=> string(3) "pdf" ["icon"]=> string(61) "https://stocznia.org.pl/wp-includes/images/media/document.png" }
    Jakość życia na osiedlu ZOH w Gdyni (pdf, 5.09MB)

Jakość życia na osiedlu ZOH w Gdyni

Raport stanowi podsumowanie badania, które przeprowadziliśmy w 2015 r. na terenie jednego z osiedli w Gdyni. Podsumowuje zgromadzoną wiedzę na temat mieszkańców osiedla, ich potrzeb, oczekiwań, ale i opinii dotyczących najbliższego otoczenia.

Raport stanowi podsumowanie badania, które przeprowadziliśmy wspólnie z Fundacja Zmian Społecznych „Kreatywni” oraz Laboratorium Innowacji Społecznych na osiedlu przy ul. Zamenhoffa i Opata Hackiego (ZOH) w Gdyni w ramach projektu „Puls dzielnicy. Tu mieszkam, tu działam, tu zmieniam.”

W tej części Gdyni ze względu na nagromadzenie wielu problemów społecznych, od kilku lat prowadzone są różnorodne działania rewitalizacyjne. Obszar ten został także wpisany do miejskiego programu rewitalizacji, co w praktyce oznacza, że dotychczasowe działania będą w najbliższych latach prowadzone na większą skalę i uzupełnione przez inwestycje infrastrukturalne.

Nasz raport, ukazujący portret mieszkańców ZOH, ale i ich różnorodne potrzeby, podsumowuje wiedzę zgromadzoną w ramach ankiet oraz warsztatów z mieszkańcami i przedstawicielami instytucji działających na terenie osiedla.

Wyniki badania mają być pomocne w planowaniu dalszych działań, ale też jako rodzaj benchmarku przy mierzeniu zachodzących zmian.

Autorzy: Maria Nowak, Łukasz Ostrowski, Katarzyna Starzyk-Durbacz
Projekt graficzny: studio rzeczyobrazkowe.pl
Rok wydania: 2016