Praktyczny poradnik współpracy z wolontariuszami

Autorzy: Dagmara Gortych, Ireneusz Jundziłł, Wojciech Rustecki

Pobierz
  • array(21) { ["ID"]=> int(1923) ["id"]=> int(1923) ["title"]=> string(51) "Praktyczny-poradnik-współpracy-z-wolontariuszami" ["filename"]=> string(47) "Praktycznyporadnikwsplpracyzwolontariuszami.pdf" ["filesize"]=> int(914584) ["url"]=> string(98) "https://stocznia.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/Praktycznyporadnikwsplpracyzwolontariuszami.pdf" ["link"]=> string(135) "https://stocznia.org.pl/publikacje/praktyczny-poradnik-wspolpracy-z-wolontariuszami/praktyczny-poradnik-wspolpracy-z-wolontariuszami-2/" ["alt"]=> string(0) "" ["author"]=> string(1) "2" ["description"]=> string(0) "" ["caption"]=> string(0) "" ["name"]=> string(50) "praktyczny-poradnik-wspolpracy-z-wolontariuszami-2" ["status"]=> string(7) "inherit" ["uploaded_to"]=> int(1673) ["date"]=> string(19) "2022-02-15 15:12:52" ["modified"]=> string(19) "2022-02-15 15:12:52" ["menu_order"]=> int(0) ["mime_type"]=> string(15) "application/pdf" ["type"]=> string(11) "application" ["subtype"]=> string(3) "pdf" ["icon"]=> string(61) "https://stocznia.org.pl/wp-includes/images/media/document.png" }
    Praktyczny poradnik współpracy z wolontariuszami (pdf, 893.15KB)

Praktyczny poradnik współpracy z wolontariuszami

Podręcznik ma służyć pomocą w kształtowaniu umiejętności współpracy z wolontariuszami. Przedstawiamy w nim opisy ciekawych praktyk i standardy realizacji projektów wolontariackich oraz omawiamy po kolei wszystkie etapy współpracy z wolontariuszami.

Podręcznik ma służyć pomocą w kształtowaniu umiejętności współpracy z wolontariuszami – zarówno tymi, którzy wspierają instytucje i organizacje swoją codzienną pracą, ale także tymi, którzy angażują się w działania społeczne od czasu do czasu, od projektu do projektu.

W podręczniku przedstawiamy opisy ciekawych praktyk i standardy realizacji projektów wolontariackich. W każdym z rozdziałów omawiamy kolejny etap współpracy z wolontariuszami, pokazując, że zaproponowany schemat stosować można w różnej skali. Starannie dobraliśmy więc wszystkie przykłady dobrych praktyk, tak by były one zrozumiałe zarówno dla organizacji realizujących projekty przy wsparciu tysięcy czy setek ochotników, jak i tych, które współpracują z kilkoma, a może nawet jednym wolontariuszem. Całość składa się na tzw. model idealny, do którego każda z organizacji może przyłożyć swoją „soczewkę” i dostosować go do swoich wymagań i warunków, w jakich działa.

Autorzy: Dagmara Gortych, Ireneusz Jundziłł, Wojciech Rustecki
Korekta: Patrycja Strzetelska, Maria Wiśnicka, Maria Radziejowska
Opis dobrych praktyk: Jan Mencwel
Projekt graficzny: Ewa Brejnakowska-Jończyk
Rok wydania: 2012 (I wydanie), 2014 (II wydanie)