Przepis na plan. Narzędziownik

Joanna Suchomska, Anna Karłowska

Pobierz
  • array(21) { ["ID"]=> int(1901) ["id"]=> int(1901) ["title"]=> string(31) "Przepis na plan. Narzędziownik" ["filename"]=> string(31) "PrzepisnaplanNarzedziownik2.pdf" ["filesize"]=> int(9510191) ["url"]=> string(82) "https://stocznia.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/PrzepisnaplanNarzedziownik2.pdf" ["link"]=> string(96) "https://stocznia.org.pl/publikacje/przepis-na-plan-narzedziownik/przepis-na-plan_narzedziownik2/" ["alt"]=> string(0) "" ["author"]=> string(1) "2" ["description"]=> string(0) "" ["caption"]=> string(0) "" ["name"]=> string(30) "przepis-na-plan_narzedziownik2" ["status"]=> string(7) "inherit" ["uploaded_to"]=> int(1717) ["date"]=> string(19) "2022-02-15 14:16:45" ["modified"]=> string(19) "2022-02-15 14:17:04" ["menu_order"]=> int(0) ["mime_type"]=> string(15) "application/pdf" ["type"]=> string(11) "application" ["subtype"]=> string(3) "pdf" ["icon"]=> string(61) "https://stocznia.org.pl/wp-includes/images/media/document.png" }
    Przepis na plan. Narzędziownik (pdf, 9.07MB)

Przepis na plan. Narzędziownik

Prawie wszystko o konsultacjach w planowaniu przestrzennym, w tym: wskazówki, jak tworzyć miasto dobre do mieszkania, i narzędzia przydatne w procesie dialogowym.

Przepisu na plan to przede zbiór praktycznych wskazówek, jak tworzyć miasto dobre do mieszkania, i narzędzi przydatnych w prowadzeniu dialogu z mieszkańcami. Publikacja czerpie z naszych doświadczeń z realizacji projektu „Przestrzeń dla partycypacji”, w którym uczestniczyło 25 gmin z całej Polski który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autorkami „Przepisu na plan” są Anna Karłowska z Napraw Sobie Miasto i Joanna Suchomska z Pracowni Zrównoważonego Rozwoju. Publikacja została stworzona i wydana z naszym wsparciem.

„Przepis na plan” ma charakter swoistego narzędziownika w zakresie prowadzenia konsultacji w planowaniu przestrzennym. Podpowiada, jak wypracować model tworzenia dokumentów planistycznych przy aktywnym udziale mieszkańców i jakie wybrać techniki dialogu. Wskazuje też konkretne przykłady narzędzi, które zostały zastosowane przez samorządy biorące udział w projekcie „Przestrzeń dla partycypacji”.

Autorki: Anna Karłowska (Napraw Sobie Miasto), Joanna Suchomska (Pracownia Zrównoważonego Rozwoju)
Projekt graficzny: Pracownia Wydawnicza EIKON
Rok wydania 2018