Szybkowar. Krótkie przepisy na komunikację innowacji społecznych

Autorki: Agnieszka Kalinowska i Magdalena Geringer-Nurczyńska

Pobierz
  • array(21) { ["ID"]=> int(3866) ["id"]=> int(3866) ["title"]=> string(30) "Szybkowar_krotkie_przepisy_www" ["filename"]=> string(31) "Szybkowarkrotkieprzepisywww.pdf" ["filesize"]=> int(3721533) ["url"]=> string(82) "https://stocznia.org.pl/wp-content/uploads/2024/04/Szybkowarkrotkieprzepisywww.pdf" ["link"]=> string(130) "https://stocznia.org.pl/publikacje/szybkowar-krotkie-przepisy-na-komunikacje-innowacji-spolecznych/szybkowar_krotkie_przepisy_www/" ["alt"]=> string(0) "" ["author"]=> string(1) "2" ["description"]=> string(0) "" ["caption"]=> string(68) "Szybkowar. Krótkie przepisy na komunikację innowacji społecznych " ["name"]=> string(30) "szybkowar_krotkie_przepisy_www" ["status"]=> string(7) "inherit" ["uploaded_to"]=> int(3865) ["date"]=> string(19) "2024-04-23 06:14:26" ["modified"]=> string(19) "2024-04-23 06:14:29" ["menu_order"]=> int(0) ["mime_type"]=> string(15) "application/pdf" ["type"]=> string(11) "application" ["subtype"]=> string(3) "pdf" ["icon"]=> string(61) "https://stocznia.org.pl/wp-includes/images/media/document.png" }
    Szybkowar. Krótkie przepisy na komunikację innowacji społecznych (pdf, 3.55MB)

Szybkowar. Krótkie przepisy na komunikację innowacji społecznych

Nasz poradnik kierujemy do początkujących w tematach komunikacji. Jeśli nie masz doświadczenia w komunikowaniu innowacji, próbujesz, ale nadal coś nie działa (i w sumie nie za bardzo wiadomo dlaczego – nie ma w tym nic złego!), w ogóle się jeszcze za to nie zabrałeś, bo komunikacja to dla ciebie zupełnie nieznane wody i błądzisz w ciemnościach, a czasem trochę się boisz tego tematu, to potraktuj nasz poradnik jako pierwszą lekcję o komunikacji.

Przedstawiamy tu pierwsze kroki w komunikacji i podstawowe jej zasady. Lektura naszego poradnika to dobry fundament, na którym może powstać trwały i pożyteczny twór. Nie zapominaj jednak, że musisz go rozwijać i pielęgnować, aby dalej służył. Nasz poradnik to tylko początek komunikacyjnej podróży. Jeśli masz za sobą już długi rejs po oceanie usług społecznych i innowacji, wieloletnie doświadczenie w organizacji społecznej, twoje innowacje społeczne są już szeroko stosowane i komunikacja to dla ciebie nie pierwszyzna lub wręcz czujesz się w tym temacie jak ryba w wodzie, to może się okazać, że podczas lektury naszego poradnika nie odkryjesz niczego całkowicie nowego. Są jednak duże szanse, że znajdziesz w nim fragmenty, które ci pomogą lub sprawią, że trochę inaczej spojrzysz na swoje działania.

Wiesz już, czy dobrze trafiłaś(-eś). Czego możesz spodziewać po lekturze?

  • Powiemy, co to właściwie jest strategia komunikacji, z czym ją jeść i jak przyrządzić, żeby nie zaszkodziła.
  • Przedstawimy kilka „złotych” zasad, które warto mieć w pamięci na co dzień, a nie tylko przy okazji komunikacji innowacji społecznych.
  • Pokażemy, jak powinien wyglądać dobry onepager (oraz wyjaśnimy, co to takiego).
  • Zaprosimy na targ metod komunikacji – tu każdy znajdzie coś dla siebie, a twój koszyk wypełni się po brzegi. Podrzucimy kilka pożytecznych linków i innych publikacji.

 

 

Autorki: Agnieszka Kalinowska i Magdalena Geringer-Nurczyńska
Tytuł: Szybkowar. Krótkie przepisy na komunikację innowacji społecznych
Wydawca: Fundacja Stocznia
Rok publikacji: 2023

 

Publikacja powstała w ramach projektu Katalizator innowacji społecznych realizowanego przez Fundację Stocznia i Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.