Wizjonerzy działacze brokerzy zasobów. Badanie wpływu absolwentów Programu Liderzy PAFW

Autorzy: Hubert Borowski, Łukasz Ostrowski, Maria Wiśnicka

Pobierz
  • array(21) { ["ID"]=> int(1920) ["id"]=> int(1920) ["title"]=> string(10) "wizjonerzy" ["filename"]=> string(14) "wizjonerzy.pdf" ["filesize"]=> int(1384109) ["url"]=> string(65) "https://stocznia.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/wizjonerzy.pdf" ["link"]=> string(133) "https://stocznia.org.pl/publikacje/wizjonerzy-dzialacze-brokerzy-zasobow-badanie-wplywu-absolwentow-programu-liderzy-pafw/wizjonerzy/" ["alt"]=> string(0) "" ["author"]=> string(1) "2" ["description"]=> string(0) "" ["caption"]=> string(0) "" ["name"]=> string(10) "wizjonerzy" ["status"]=> string(7) "inherit" ["uploaded_to"]=> int(1683) ["date"]=> string(19) "2022-02-15 15:06:04" ["modified"]=> string(19) "2022-02-15 15:06:04" ["menu_order"]=> int(0) ["mime_type"]=> string(15) "application/pdf" ["type"]=> string(11) "application" ["subtype"]=> string(3) "pdf" ["icon"]=> string(61) "https://stocznia.org.pl/wp-includes/images/media/document.png" }
    Wizjonerzy działacze brokerzy zasobów (pdf, 1.32MB)

Wizjonerzy działacze brokerzy zasobów

W raporcie przedstawiamy wyniki ewaluacji Programu Liderzy PAFW i opisujemy wpływ liderów na otaczającą ich rzeczywistość społeczną – co pozwala im mieć wpływ na społeczność ? Na co liderzy faktycznie wpływają? I co ich wpływ ogranicza?

Raport stanowi podsumowanie ewaluacji Programu Liderzy PAFW, którą zaplanowaliśmy wspólnie z przedstawicielami Szkoły Liderów oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a następnie zrealizowaliśmy w 2012 r.

„Raport organizujemy wokół pytań o wpływ liderów na otaczającą ich rzeczywistość społeczną. Co pozwala im mieć wpływ na społeczność ? Na co liderzy faktycznie wpływają? I co ich wpływ ogranicza? (…)

Wnioski prezentowane w raporcie pochodzą przede wszystkim z badań jakościowych, a dane ilościowe stanowią tylko ich uzupełnienie. (…) Ma to swoje konsekwencje. Po pierwsze, w raporcie piszemy o typach, mechanizmach, zjawiskach, których nie sposób skwantyfikować na podstawie kilkunastu przypadków, które analizowaliśmy. Ponieważ badanie ilościowe realizowane było jedynie z liderami, nadanie wymiaru ilościowego wielu naszym twierdzeniom nie jest możliwe. Po drugie, mechanizmy i zjawiska opisujemy na podstawie pogłębionych badań jakościowych – tylko dzięki temu mogliśmy poznać je, mamy nadzieję, dokładnie. Niektóre zjawiska – rzadkie, mające charakter anegdotyczny – w sposób naturalny znikają z naszego opisu.”
/ze wstępu/

 Autorzy:  Hubert Borowski, Łukasz Ostrowski, Maria Wiśnicka
 Projekt graficzny:  Studio Kotbury
 Zleceniodawcy: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Stowarzyszenie Szkoła Liderów
 Rok wydania:  2012