Miniporadnik o ewaluacji

Autorki: Maja Durlik, Kaja Dziarmakowska i Maria Wiśnicka

Pobierz poradnik
  • array(21) { ["ID"]=> int(1892) ["id"]=> int(1892) ["title"]=> string(38) "Jak-dobrze-ewaluować-projekty_ver-02" ["filename"]=> string(33) "Jakdobrzeewaluowaprojektyver2.pdf" ["filesize"]=> int(2754414) ["url"]=> string(84) "https://stocznia.org.pl/wp-content/uploads/2022/02/Jakdobrzeewaluowaprojektyver2.pdf" ["link"]=> string(97) "https://stocznia.org.pl/publikacje/miniporadnik-o-ewaluacji/jak-dobrze-ewaluowac-projekty_ver-02/" ["alt"]=> string(0) "" ["author"]=> string(1) "2" ["description"]=> string(0) "" ["caption"]=> string(0) "" ["name"]=> string(36) "jak-dobrze-ewaluowac-projekty_ver-02" ["status"]=> string(7) "inherit" ["uploaded_to"]=> int(1733) ["date"]=> string(19) "2022-02-15 13:53:22" ["modified"]=> string(19) "2022-02-15 13:53:22" ["menu_order"]=> int(0) ["mime_type"]=> string(15) "application/pdf" ["type"]=> string(11) "application" ["subtype"]=> string(3) "pdf" ["icon"]=> string(61) "https://stocznia.org.pl/wp-includes/images/media/document.png" }
    (pdf, 2.63MB)

Miniporadnik o ewaluacji

Jak przeprowadzić ewaluację sprawnie i skutecznie? Warto korzystać z wiedzy i doświadczenia innych oraz ze sprawdzonych metod i narzędzi. Z myślą o tych, którzy chcą poznać efekty swoich projektów, przygotowaliśmy zestaw łatwych w użyciu narzędzi ewaluacyjnych.

Jak przeprowadzić ewaluację sprawnie i skutecznie? Warto korzystać z wiedzy i doświadczenia innych oraz ze sprawdzonych metod i narzędzi. Z myślą o tych, którzy chcą poznać efekty swoich projektów, przygotowaliśmy zestaw łatwych w użyciu narzędzi ewaluacyjnych.

Nasz miniporadnik kierujemy przede wszystkim do organizacji i osób realizujących projekty w dziedzinie edukacji, kultury i animacji lokalnej, zwłaszcza takie o niewielkich budżetach.

W poradniku umieściliśmy zbiór prostych wskazówek, jak dobrze przygotować projekt do ewaluacji, jak skutecznie ją przeprowadzić oraz jak mądrze korzystać z jej wyników. Proponujemy również uniwersalne i gotowe do użycia narzędzia do przeprowadzenia ewaluacji

Aktualne, nowe wydanie poradnika wzbogaciliśmy o rozwiązania i narzędzia online, które w czasie epidemii koronawirusa mogą stanowić jedyną możliwą formę przeprowadzenia efektywnych i bezpiecznych działań. 

Mamy nadzieję, że „Miniporadnik o ewaluacji” będzie doskonałym wsparciem w procesie planowania, realizowania i rozliczania projektów, a zaproponowane narzędzia będą pomocne w codziennej pracy.

Autorki: Maja Durlik, Kaja Dziarmakowska i Maria Wiśnicka
Konsultacja: Łucja Krzyżanowska i Łukasz Ostrowski
Projekt graficzny: Edyta Ołdak
Rok wydania: 2020

Miniporadnik powstał jako element projektu „Jak dobrze ewaluować projekty kulturalne?”, który został zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Redakcję i opracowanie graficzne aktualizacji miniporadnika sfinansowano ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.