Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie

Autorka: Aleksandra Zemke

Pobierz publikację:
  • array(21) { ["ID"]=> int(3558) ["id"]=> int(3558) ["title"]=> string(30) "wspoltworzone_aleksandra_zemke" ["filename"]=> string(32) "wspoltworzonealeksandrazemke.pdf" ["filesize"]=> int(6315451) ["url"]=> string(83) "https://stocznia.org.pl/wp-content/uploads/2023/09/wspoltworzonealeksandrazemke.pdf" ["link"]=> string(113) "https://stocznia.org.pl/publikacje/wspoltworzone-innowacje-spoleczne-w-barcelonie/wspoltworzone_aleksandra_zemke/" ["alt"]=> string(0) "" ["author"]=> string(1) "2" ["description"]=> string(0) "" ["caption"]=> string(50) "Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie" ["name"]=> string(30) "wspoltworzone_aleksandra_zemke" ["status"]=> string(7) "inherit" ["uploaded_to"]=> int(3556) ["date"]=> string(19) "2023-09-26 08:28:43" ["modified"]=> string(19) "2023-09-26 08:28:47" ["menu_order"]=> int(0) ["mime_type"]=> string(15) "application/pdf" ["type"]=> string(11) "application" ["subtype"]=> string(3) "pdf" ["icon"]=> string(61) "https://stocznia.org.pl/wp-includes/images/media/document.png" }
    Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie (pdf, 6.02MB)

Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie

Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie to opowieść o tym, jak nowatorskie rozwiązania powstają i zakorzeniają się w tkance miasta. Publikacja o wyjątkowych katalońskich odpowiedziach na wyzwania społeczne powstała na podstawie kilkunastu lat osobistych doświadczeń pracy autorki Aleksandry Zemke w sektorze innowacji społecznych Barcelony.

Barcelona od lat jest punktem odniesienia innowacji i odważnych polityk lokalnych. Potrafi łączyć nowe technologie z wrażliwością społeczną i otwartością. Świetnie wyczuwa nowe trendy, a często sama je kreuje. Na arenie międzynarodowej jest mistrzynią marketingu, niewiele miast tak dobrze się pozycjonuje, przyciąga jak magnes inwestorów i innowatorów. Prowadzi w rankingach na najlepsze dzielnice i ulice świata. W Hiszpanii jest miastem inwestującym najwięcej w polityki społeczne. Nie boi się eksperymentować, łączyć nowych podejść do tworzenia miasta z kilkusetletnimi tradycjami współpracy, zrzeszania się i aktywizmu. Specyficzny zlepek uwarunkowań stworzył w Barcelonie podłoże społeczne, na którym powstają innowacje mogące inspirować inne miasta i społeczności lokalne. Czego warto się uczyć z doświadczeń Barcelony?” (Aleksandra Zemke, „Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie”, ze Wstępu)

Pobierz publikację w wersji elektronicznej.

Autorka: Aleksandra Zemke
Tytuł: Współtworzone. Innowacje społeczne w Barcelonie
Wydawca: Fundacja Stocznia
Rok publikacji: 2023