Młodzi w Warszawie – badanie
Koordynatorzy: Maria Adamowicz i Wojciech Gąsior
Młodzi w Warszawie – badanie
Koordynatorzy: Maria Adamowicz i Wojciech Gąsior
Zbadaliśmy młodzież warszawską w wieku 13-26 lat, analizując m.in. jakie środowiska młodzieżowe można wyróżnić w Warszawie i czym się charakteryzują, wokół jakich miejsc czy instytucji skupiają się.
Zbadaliśmy młodzież warszawską w wieku 13-26 lat, analizując m.in. jakie środowiska młodzieżowe można wyróżnić w Warszawie i czym się charakteryzują, wokół jakich miejsc czy instytucji skupiają się. Raport dostępny jest do pobrania (kliknij).
Interesowały nas głównie kwestie dobrostanu psychicznego młodzieży i ich życia grupowego (jak duże są ich sieci społeczne, kto w nich jest, w jakiej mierze są on-line, jakie są ich relacje z nauczycielami w szkole, szefami w pracy itd.).
Badanie miało też komponent geograficzny – staraliśmy się zmapować różne instytucje, które kierują swoją ofertę do młodzieży oraz znaleźć oddolnie tworzone przez młodych miejsca, w których spędzają czas.
Sondaż na reprezentatywnej próbie 700 uczestników, 12 pogłębionych wywiadów, opracowanie bazy oraz analiza danych zastanych w okresie od listopada 2021 do kwietnia 2022 pozwoliły naszym badaczom przygotować rekomendacje dotyczące: szkoły i relacji uczniów z nauczycielami, projektowania miejskiej oferty dedykowanej młodzieży oraz wspierania młodych w kryzysie psychicznym.
Raport powstał w ramach projektu badawczego realizowanego przez Fundację Stocznia na zamówienie Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Wnioski z badania posłużą do opracowania narzędzi wdrażania polityki młodzieżowej.
Przeczytaj artykuł na stronie Stoczni na temat raportu z badania.
Czas trwania | grudzień 2021 – kwiecień 2022 |
Koordynatorzy projektu: | Maria Adamowicz i Wojciech Gąsior |
Zespół: | Agata Gołasa, Jan Herbst, Łukasz Ostrowski i Aleksandra Pierścińska |