Raport z badania kapitału społecznego BOX

Pobierz
  • array(21) { ["ID"]=> int(3578) ["id"]=> int(3578) ["title"]=> string(57) "Raport z badania kapitału społecznego Fundacja Stocznia" ["filename"]=> string(53) "RaportzbadaniakapitaluspolecznegoFundacjaStocznia.pdf" ["filesize"]=> int(9933941) ["url"]=> string(104) "https://stocznia.org.pl/wp-content/uploads/2023/09/RaportzbadaniakapitaluspolecznegoFundacjaStocznia.pdf" ["link"]=> string(152) "https://stocznia.org.pl/2023/09/29/niedoceniony-zasob-kapital-spoleczny-polek-i-polakow-zbadany/raport-z-badania-kapitalu-spolecznego-fundacja-stocznia/" ["alt"]=> string(0) "" ["author"]=> string(1) "2" ["description"]=> string(0) "" ["caption"]=> string(0) "" ["name"]=> string(55) "raport-z-badania-kapitalu-spolecznego-fundacja-stocznia" ["status"]=> string(7) "inherit" ["uploaded_to"]=> int(3574) ["date"]=> string(19) "2023-09-29 06:41:10" ["modified"]=> string(19) "2023-09-29 06:41:10" ["menu_order"]=> int(0) ["mime_type"]=> string(15) "application/pdf" ["type"]=> string(11) "application" ["subtype"]=> string(3) "pdf" ["icon"]=> string(61) "https://stocznia.org.pl/wp-includes/images/media/document.png" }
    Raport z badania kapitału społecznego BOX (pdf, 9.47MB)

Raport z badania kapitału społecznego BOX

Kapitał społeczny to wartość określona w takich „walutach” jak relacje i zaufanie. Ich poziom przekłada się na korzyści – ekonomiczne i społeczne – jakie dana grupa może osiągać. Słowem, im lepsze i gęstsze mamy relacje, im wyższy poziom zaufania, tym skuteczniej działamy i adaptujemy się do zmieniającej się sytuacji. Kapitał społeczny jest szczególnie ważny w świecie pełnym kryzysów i gwałtownych zmian.  A te “spadają” na nas jeden po drugim.

Od jego poziomu zależy to, czy miejsce i społeczeństwo, w którym żyjemy, jest lepszym czy gorszym środowiskiem do działania, a co za tym idzie – jak możemy być produktywni, jaki wysiłek wiąże się z naszymi działaniami i, koniec końców,  jak nam się żyje. Kapitał społeczny to również poczucie, że coś nas łączy, że stanowimy wspólnotę i możemy liczyć na innych. W praktyce otacza nas morze danych o kapitale społecznym. Wyzwanie polega tylko na tym, żeby potrafić je „złowić” i odczytać. Tego zadania podjęli się badacze z Fundacji Stocznia w ramach projektu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Zachęcamy do przeczytania podsumowania badania w aktualności oraz pobrania raportu z badania.